فضای ناهارخوری، محیطی است که اعضای خانواده در آن اوقات قابل توجهی را با هم سپری  می کنند. محیطی که می تواند هم دوستانه و یادآور خاطرات شیرین باشد و هم  فضایی کسل کننده و تکراری را به یادها بیاورد. در این نوشتارکوتاه، به سه نکته مهم درباره دکوراسیون ناهارخوری اشاره می کنیم. توجه به این نکات می تواند به شما در داشتن یک دکوراسیون ناهارخوری زیبا کمک زیادی بکند:

۱- ممکن است شما به یک رنگ تیره به خصوص، علاقه داشته باشید امّا با این وجود نگران این نکته هستید که استفاده از این رنگ، حس خفگی و بسته بودن فضا را به وجود بیاورد.اما نگران نباشید! ناهارخوری تنها فضایی است که در آن تمرکز روی دیوارهای پیرامونی کم است و بیشترین تمرکز، متوجه روی میز می شود.

دکوراسیون ناهارخوری زیبا

۲- اگر بوفه ای برای اشیا تزیینی و یا گذاشتن ظروف مهمانی در منزل خود دارید، جای آن در فضای نهارخوری است. از قرار دادن و اجرای بوفه در فضای نشیمن خودداری کنید چرا که به راحتی می تواند یک منزل آرام را به یک محیط شلوغ و پر از جزئیات تبدیل کند.

۳- در یک دکوراسیون ناهارخوری زیبا ، نورپردازی اهمیت زیادی دارد.تمرکز نورپردازی در فضای نهار خوری، حتماً باید به صورت نقطه ای در بالای مرکز میز باشد چرا که تمام تمرکز بر روی غذاهای روی میز است. در صورتی که نورپردازی به صورت مخفی و پیرامونی باشد سایه ما از نمای بشقاب کم می کند. نور سفید بر جذابیت و رنگ غذا تاثیر منفی دارد پس بهتر است از لامپ هایی با نور آفتابی برای نورپردازی استفاده  کنید.

در همین ارتباط بخوانید:

طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی با ۵ توصیه ساده

 

خرید، فروش و اجاره ملک در سایت قدرنیوز


برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.