بنا بر شایعات منتشرشده، خرید استودیو آبسیدین اینترتیمنت (Obsidian Entertainment) توسط کمپانی مایکروسافت (Microsoft) به مراحل پایانی خود رسیده است و به‌زودی توسط مایکروسافت اعلام خواهد شد.

اخیراً، وب‌سایت کوتاکو اعلام کرده است که خرید استودیو آبسیدین توسط مایکروسافت رو به پایان است و طبق اعلام سه منبع ناشناس، ۹۰ درصد این معامله تمام‌شده است. سخنگو کمپانی مایکروسافت در جواب به صحت داشتن خرید استودیو آبسیدین توسط این غول نرم‌افزاری به وب‌سایت کوتاکو گفت:

ما در مورد شایعات و حدس و گمان هیچ نظری نداریم.

استودیو آبسیدین، بیشتر به خاطر ساخت بازی‌های مانند Knights of the Old Republic 2 ،Fallout: New Vegas و Pillars of Eternity در سبک محبوب نقش‌آفرینی معروف است. در سال ۲۰۰۳ بود که استودیو آبسیدین در شهر ارواین از ایالت کالیفرنیا تأسیس شد.

بازی Pillars Of Eternity

در سال ۲۰۱۲، این استودیو با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شد که بسیاری گمان کردند که به‌زودی این استودیو ورشکست خواهد شد. بعد از مدتی این استودیو توانست کمپین کیک استارتر بازی Pillars of Eternity را راه‌اندازی کند و خوشبختانه این بازی با واکنش مثبت منتقدان و علاقه‌مندان به عناوین نقش‌آفرینی روبه‌رو شد. اواخر سال ۲۰۱۷ بود که این استودیو اعلام کرد که زین پس تمام بازی‌های ساخته‌شده به دست این استودیو، توسط خودشان منتشر خواهد شد و بدین منظور بخش خصوصی در این رابطه ایجاد شده است.

در نمایشگاه E3 امسال، کمپانی مایکروسافت با اعلام خبر خرید استودیوهای نینجا تئوری (Ninja Theory)، پلی گراند گیمز (Playground Games) و استودیو Compulsion بسیاری از طرفداران خود را خوشحال کرد. منبعی ناشناس به وب‌سایت کوتاکو گفت که مایکروسافت علاقه‌مند است که بخش بازی‌های رایانه شخصی خود را تقویت کند و بدین منظور استودیو آبسیدین را مناسب این کار می‌داند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.