برنامه Workflow، اپلیکیشن کاربردی است که به شما اجازه می‌دهد کارهای روزانه خودتان را به صورت خودکار انجام دهید. فقط کافی است ترتیب دستورات را به این اپلیکیشن بدهید تا خودش به موقع، کار مشخصی را انجام دهد.

زندگی روزمره بشر همیشه درگیر یک سری دستورهای همیشگی و تکراری برای انجام کارها بوده است. از زمانی که امکان برنامه‌ریزی و اجرای این دستورات توسط گوشی‌های هوشمند امکان‌پذیر شد، برنامه‌هایی همانند IFTTT تولید شدند که می‌توانستند بر اساس برنامه‌ریزی که شما به آن می‌دهید، بسیاری از کارهای شما را در دنیای اینترنت و مجازی به راحتی انجام دهند. برنامه دیگری که قصد معرفی آن را داریم، Workflow است که توسط کوپرتینویی‌ها ساخته شده است. Workflow ابزاری قوی برای اتوماسیون کردن کارهای خودتان است که باعث خواهد شد به راحتی برای کارهای روزانه برنامه‌ریزی کنید و اجازه دهید Workflow جریان کارهایتان را به روانی هرچه تمام‌تر انجام دهد.

کار کردن با این نرم‌افزار ساده‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. برنامه دارای یک سری دستورات اجرایی است که می‌توانید به صورت سری، از بالا به پایین قرار دهید. سری قرار گرفتن این دستورات، به معنی انجام یکی پس از دیگری است. هنگامی که شما دستور اجرای برنامه را صادر کنید، این دستورات از ابتدا تا انتها که هدف شما است اجرا می‌شوند. علاوه بر این، چون این برنامه توسط خود اپل ساخته و توسعه پیدا کرده است، می‌توانید به بسیاری از برنامه‌های مخصوص اپل هم برای اجرای دستورات خودتان دسترسی داشته باشید. برای مثال و درک بهتر، می‌توانید برنامه‌ای به این صورت تعریف کنید که Workflow آخرین اخبار مربوط به برنامه News که مخصوص اپل است را نشان دهد یا آلبومی از آخرین عکس‌هایی که گرفته‌اید را به صورت تکه‌چسبانی ایجاد کند.

Workflow
زمانی که برای اولین بار این برنامه را اجرا می‌کنید، اپل اتوماسیون‌های پیشنهادی برای شما معرفی خواهد کرد؛ اما این برنامه‌های پیش‌فرض آن‌چنان برای شما کاربردی نیست. میزان استفاده شما از این برنامه و کاربرد آن در زندگی شما بستگی به خلاقیت شما در طراحی برنامه‌های روزانه است. دامنه استفاده از این نرم‌افزار برای انجام کارهای روزانه تا ماهانه می‌تواند تغییر کند. برای اینکه بدانید چقدر وجود این برنامه باعث صرفه‌جویی در زمان شما می‌شود، باید همه‌کارهای روزانه و تکراری خودتان را با آن برنامه‌ریزی کنید، وگرنه برای انجام کاری فقط در یک ماه، لازم نیست وقت خودتان را صرف برنامه‌ریزی در این برنامه کنید.

Workflow
برای اتوماسیونی کردن کارهای روزانه خودتان با این برنامه ابتدا باید آن را از اپ استور روی پلتفرم اپل خودتان دانلود کنید. برنامه را اجرا کنید، در ابتدا چندین گزینه آموزشی برای شما در نظر گرفته شده است که نحوه ایجاد یک دستور برنامه‌ریزی شده برای انجام کار روزانه‌ای همانند ارسال یک عکس در شبکه‌های مجازی را آموزش می‌دهد، پس از فراگیری آموزش لازم می‌توانید از این مرحله بگذرید. برای ایجاد یک اتوماسیون جدید، روی گزینه بالای سمت راست (+) کلیک کنید تا یک صفحه جدید برای تهیه روند کار ایجاد شود. در سمت راست شما در صفحه‌نمایش، روند انجام کار نمایش داده خواهد شد. در این برنامه، مستطیل‌ها اعمالی که به ترتیب انجام خواهند شد را نشان می‌دهند. یک سری اعمال مشخص برای شما در طرف چپ برنامه مشخص شده است که به صورت طبقه‌بندی شده نمایش داده می‌شوند. برای اضافه کردن کار به برنامه خودتان، آن را از قسمت چپ به قسمت راست بکشید و رها کنید. می‌توانید ترتیب کارها را با گرفتن و کشیدن آن‌ها به بالا یا پایین تنظیم کنید. همچنین می‌توانید کارهای جدید را با نوار جستجویی که در بالای قسمت چپ وجود دارد، جستجو و انتخاب کنید.

Workflow

همچنین با لمس کردن آیکون چرخ‌دنده‌ای که در بالای صفحه اتوماسیون کاری وجود دارد می‌توانید به تنظیمات دیگر دسترسی پیدا کنید. این تنظیمات شامل تغییر نام اتوماسیون، تغییر آیکون، تغییر نوع اتوماسیون (کار روزانه، ویجت‌های کاربردی، اعمال تغییرات) ‌می‌شوند. پس از اتمام کار می‌توانید گزینه Done را انتخاب کنید تا اتوماسیون شما در برنامه بماند و یا با انتخاب گزینه Share و سپس Add to Home Screen، اتوماسیون ایجاد شده را در صفحه اصلی مشاهده کرده و آن را توسط Safari اجرا کنید.
با تکرار چند کار ساده می‌توانید در استفاده از این برنامه حرفه‌ای شوید. بار دیگر اپلیکیشن‌ها توانستند باری از دوش ما بردارند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.