برنامه واتس اپ یک پیام رسان اینترنتی است که امکان ارسال پیام‌ها و فایل‌های مختلف را برای کاربران فراهم می‌کند. اخیرا در واتس اپ چند ویژگی جدید به گروه‌ها و مدیریت آنها اضافه شده که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

گروه‌ها بخش مهمی از واتس اپ هستند که به وسیله آن‌ها، افراد یک خانواده، دوستان و یا حتی گروه‌های کاری برای انجام کسب و کار می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند. واتس اپ متعلق به فیسبوک بوده و اهمیت گروه‌های آن به رسمیت شناخته شده است و به همین علت این شرکت اعلام کرده که قرار است ویژگی‌های جدیدی را برای این قسمت از اپلیکیشن خود ارائه کند. برخی از این ویژگی‌های جدید عبارتند از کنترل بهتر مدیر گروه، جستجوی اعضای گروه، دسترسی به گروه و غیره می باشد.

گروه‌ها یک قسمت توضیحات دارند که در این آن بخش توضیحات مختصری در مورد اطلاعات گروه نوشته می‌شود. همچنین در قسمت توضیحات  مدیرگروه می‌تواند اهداف، دستورالعمل‌ها و موضوعاتی را برای گروه مشخص کند. وقتی فرد جدیدی به گروه اضافه می شود این توضیحات در بالای پنجره گفتگو نمایش داده می‌شوند. همچنین تنظیمات جدید به مدیرگروه این اجازه را می‌دهد که مشخص کند چه کسی می‌تواند عکس پروفایل گروه، موضوع و یا توضیحات گروه را تغییر دهد.

واتس اپ

با استفاده از قابلیت دسترسی به گروه، افرادی که در گفتگوهای انجام شده در گروه حضور نداشتند می‌توانند با استفاده از دکمه @ که در گوشه پایین سمت چپ پنجره چت قرار دارد، به پیام های مشخص شده دسترسی داشته باشند و به آنها پاسخ دهند. همچنین با استفاده از ویژگی جستجوی افراد گروه، کاربران قادر خواهند بود با این جستجو در صفحه اطلاعات، فرد موردنظر را که در گروه عضو است، جستجو کرده و پیدا نمایند. همین‌طور محافظت ویژه‌ای نیز را شاهد خواهیم بود که به موجب آن افرادی که گروهی را ترک کرده‌اند نمی‌توانند به صورت مکرر به گروه مربوطه اضافه شوند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.