به گزارش قدرنیوز، موگرینی در بدو ورود به محل اجلاس وزیران امور خارجه کشورهای عضو در بروکسل، «نخستین و مهم ترین» دستور کار امروز شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا را حفظ توافق هسته ای با ایران دانست و گفت: ما در اتحادیه اروپا در صدد اتخاذ تمهیداتی هستیم تا از حفظ توافق هسته ای و حفاظت از سرمایه گذاری اروپا و سایر کشورها (در ایران) اطمینان یابیم.

وی با بیان این که در جلسه امروز نظرات کشورهای عضو در مورد تمهیدات حفاظتی اتحادیه اروپا به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد، گفت: من گزارشی از جلسه خوب کمیسیون مشترک برجام را که جمعه پیش در وین برگزار شد، در نشست امروز در اختیار اعضا قرار خواهم داد. در این جلسه یوکیا آمانو مدیر کل آژانس انرژی اتمی برای یازدهمین بار پایبندی کامل ایران به تعهداتش در برجام را تائید کرد.

ابزارهای لازم برای مراقبت از سرمایه گذاری های اقتصادی را داریم و مصمم به انجام آن هستیم

موگرینی در پاسخ به خبرنگاری که پرسید که آیا اتحادیه اروپا می تواند ضمانت های مورد نظر ایران را ارائه دهد؟، گفت: ما در هفته های اخیر به شدت با ایران، کشورهای عضو اتحادیه اروپا و دیگر شرکای بین المللی همکاری کردیم تا یک نکته را مشخص سازیم و آن این است که تصمیم های اتحادیه اروپا را کشورهای اروپایی اتخاذ می کنند و تابع تصمیم های از پیش اتخاذ شده نیز نیستند. ما ابزارهای لازم برای مراقبت و حفاظت از سرمایه گذاری های اقتصادی را به خصوص زمانی که مطابق با منافع امنیتی مان باشند، در اختیار داریم و مصمم به انجام آن هستیم.

منبع:ایرنا

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.