لیزا برنان جابز، دختر مدیر عامل سابق اپل، بخشی از کتاب تازه‌اش را منتشر کرده است که به رابطه دشوار او با پدرش می‌پردازد. این قطعه که توسط نشریه Vanity Fair منتشر شده است، برخی از حوادث دردناک زندگی او را بیان می‌کند.

 لیزا برنان جابز، دختر مدیر عامل سابق اپل، استیو جابز، گزیده‌ای از خاطرات خود را که به زودی در قالب کتابی به نام «ماهی کوچولو» چاپ می‌شود، منتشر کرده است. این نوشته حاوی جزئیاتی دردناک درباره رابطه دشوار او با پدرش است. این اولین بار است که برنان جابز در مورد پدرش با چنین جزئیاتی نوشته است. شرح حوادثی مثل اینکه، پدرش پس از به دنیا آمدنش، او را به عنوان فرزند خود نپذیرفته است و از مادرش، کریستیان برنان، برای بزرگ کردن او حمایت مالی نکرده است.

استیو جابز در سال ۲۰۱۱ در ۵۶ سالگی در اثر عوارض ناشی از سرطان پانکراس جان خود را از دست داد. این دست‌نوشته که در نشریه Vanity Fair منتشر شد، با داستان آخرین روزهای زندگی جابز شروع می‌شود، روزهایی که او تحت نظر یک راهب بودایی بوده است و راهب ترتیب ملاقات‌های لیزا با پدرش را می‌داده. گویا جایز در سال‌های جوانی به سنت بودایی گرایش داشته است.

استیو جابز

برنان جابز به توصیف دیدار‌هایش با پدر بیمار خود در هر آخر هفته و تلاشش برای اینکه جزئی از خانواده باشد، در کنار همسر فعلی او، لورن پاول و سه خواهر و برادر ناتنی‌اش می‌پردازد. او می نویسد:

من دیگر از اینکه آن آشتی بزرگ اتفاق بیفتد، چیزی شبیه فیلم‌ها، ناامید شده بودم؛ با این همه به ملاقات‌های آخر هفته‌ام ادامه می‌دادم.

 این نوشته به روزهای آغاز تولد لیزا در سال ۱۹۷۸ هم اشاره می‌کند؛ روزهایی که پدرش از پذیرفتن او سر باز می‌زده و سرانجام پس از صدور فرمان بازپرس قضایی بخش سان ماتئو مجبور به انجام آزمایش DNA و در نتیجه آن، ملزم به قبول هزینه‌های دخترش می‌شود.

در یکی از این جزئیات، برنان جابز توضیح می‌دهد که چگونه وکلای پدرش اصرار داشتند که حمایت مالی او از فرزندش را در ۸ دسامبر ۱۹۸۰، قطع کنند و درست چهار روز بعد از این ماجرا، سهام اپل به فروش عمومی می‌رسد و استیو جابز به یک باره صاحب ثروتی هنگفت می‌شود.

لیزا در یکی از خاطراتش می‌گوید که پدرش به محض اینکه خط و خشی روی پورشه‌اش می‌افتاد، آن را با یک خودروی نو تعویض می‌کرد و لیزا هر بار به او میگفته که این بار اگر خواستی از شر پورشه خلاص شوی، آن را به من می‌دهی، اما پاسخ پدر این بود:

هیچ چیزی گیر تو نمی‌آید، می‌فهمی؟ هیچ چیز به تو نمی‌رسد.

برنان جابز در ادامه می‌افزاید که پدرش هیچ‌وقت در مورد، پول، غذا و کلمات، آدم سخاوتمندی نبوده است.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.