به گزارش قدرنیوز و به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، «علی شمخانی» در دیدار «رامیل اسوب اف» وزیر کشور جمهوری آذربایجان و هیات همراه بر شناسایی و پیگیری ریشه های خارجی عملیات تروریستی اخیر در شهر اهواز تاکید کرد.

وی با تقبیح سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد اختلاف میان کشورهای همسایه، خاطرنشان کرد: لازم است با حفظ هوشیاری و افزایش تعاملات و گفت و گوهای سازنده، تلاش های مخرب بدخواهان برای ایجاد بدبینی و اختلاف میان کشورهای منطقه خنثی شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی به اشتراکات فرهنگی، تاریخی و تمدنی و وجود فرصت ها و منافع گسترده دو کشور اشاره کرد و اظهار کرد: سرمایه گذاری های صورت گرفته در مسیر توسعه روابط موجب پیشرفت و امنیت متقابل می شود.

شمخانی با بیان این که مرزهای دو کشور، مرزهای صلح و دوستی است، افزود: تمامی بسترها و ظرفیت ها برای ایجاد جهش در روابط همه جانبه بویژه در بخش های مختلف اقتصادی فراهم است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی به غیر قانونی بودن تحریم های آمریکا و تبدیل شدن آن به ابزار انتقام شخصی ترامپ از کشورهای مخالف اشاره کرد و یادآور شد: تجربیات گذشته نشان می دهد که رفتارهایی از این دست نه تنها اثر بخش نخواهد بود بلکه موجب انزوای بیش از پیش آمریکا در جامعه بین الملل می شود.

جمهوری آذربایجان مایل به افزایش همکاری‌های همه جانبه با ایران است

«رامیل اوسوب اف»، وزیر کشور جمهوری آذربایجان هم در این دیدار با محکوم کردن اقدام تروریستی در اهواز و اظهار تاسف از شهادت جمعی از شهروندان ایرانی در این واقعه با دولت و ملت ایران ابراز همدردی کرد.

وی با اثربخش خواندن گفت ‌وگوهای صورت گرفته با مقامات جمهوری اسلامی ایران گفت: جمهوری آذربایجان مایل به افزایش تعاملات و همکاری‌های همه جانبه با ایران است و در این مسیر از ابتکارات و پیشنهادات ارائه شده استقبال می‌کند.

وزیر کشور جمهوری آذربایجان به تهدیدات مشترک ناشی از ظهور و اقدامات گروه‌های تروریستی و تکفیری اشاره و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه تجارب ارزنده‌ای دارد که باکو علاقه مند به استفاده از آن برای مقابله با تهدیدات احتمالی است.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.