به گزارش خبرنگار پارلمانی قدرنیوز، همایون هاشمی امروز یکشنبه-۱۱ آذرماه- در نطق میان دستور خود با بیان اینکه مردم خسته از بی‌مهری‌ها و بی‌توجهی‌ها هستند، تاکید کرد: مردمی که برای انقلاب و نظام اسلامی سنگ تمام گذاشتند؛ بارها خود قربانی شدند تا نظام ایران قربانی نشود و بی‌انصافی است اگر امروز همین مردم مشمول بی توجهی مسئولان قرار بگیرند.

نماینده مردم میاندوآب، با اشاره به معضل بیکاری تحصیل کرده‌ها در استان آذربایجان غربی تاکید کرد: نکته دوم که ناگفته دوم است به نمایندگی از مردم عزیز آذربایجان غربی و به عنوان درد و دل جوانان تحصیل‌کرده بیکار، نخبه ها و سایر لایه‌های اجتماعی است که سال های سال با صرف عمر و هزینه های مادی و معنوی فراوان به تحصیل پرداختند و امروز مستاصل و درمانده در پی لقمه نانی هستند و آواره گشته اند.

هاشمی ادامه داد:امروز بنده و همکاران شرمنده تمام جوانان پاک و مظلومی هستیم که از اقصی نقاط کشور به دفتر نماینده‌ها به امید یافتن راهی برای اشتغال حتی در پایین ترین سطح مراجعه می‌کنند و در نهایت با چشمانی اشکبار و غرور شکسته و دستان خالی، مایوس و ناامید به خانه‌های خود برمی گردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضرت امام (ره) روزی خطاب به این نسل فرمودند «امید من به شما دبستانی‌ها است»، مطرح کرد: امروز این امیدهای امام(ره) اینگونه ناامید و مأیوس در پی یافتن یک شغل، ناچار مراجعه به دفاتر مسئولان شده اند، چرا کسی پاسخگوی این وضعیت نیست، وزارت کار به این امر مهم باید توجه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد:به عنوان یک مددکار اجتماعی هشدار می‌دهم که اگر فکری برای حل این موضوع که به پاشنه آشیل نظام تبدیل شده است، نشود سیل آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن همه ما را درخواهد نوردید.

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس در ادامه با بیان اینکه نکته سوم مربوط به جامعه زحمتکش معلمان و فرهنگیان است، افزود: این مردان و زنان فداکار که با سختی و دشواری‌های فراوان چراغ علم و دانایی را در این سرزمین روشن نگاه داشته‌اند؛ مشمول دردناک‌ترین مشکلات هستند؛ مشکل معیشتی سخیف ترین مشکلات است اما شما با آن توجه نمی کنید.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.