غول تکنولوژی کره از خانواده سامسونگ گلکسی اس ۱۰ رونمایی کرد. شاید بتوان گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس را تا به امروز، بهترین پرچمداران اندرویدی به حساب آورد و این ادعا، تنها با بنچمارک سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و برادرش قابل اثبات است.

پس از معرفی سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و سامسونگ اس ۱۰ پلاس، کارشناسان فنی این صنعت و بسیاری از سایت‌های معتبر دنیای تکنولوژی که به صورت تخصصی پرچمداران تلفن‌های هوشمند را بررسی می‌کنند، مانند GSMArena، به بررسی و ارزیابی این گوشی‌های هوشمند خوش‌آوازه پرداختند. . گلکسی اس ۱۰ و برادر بزرگتر خانواده، با پردازنده‌های اسنپدارگون ۸۵۵ کوالکام و اگزینوس ۹۸۲۰ رونمایی شدند. کارشناسان فنی GSMArena نسخه با پردازنده اگزینوس ۹۸۲۰ سری اس ۱۰ را مورد ارزیابی قرار داده و آزمون‌های بنچمارک را بر روی آن انجام داده‌اند.

سامسونگ گلکسی اس 10 / بنچمارک

پردازنده ۷ نانومتری اگزینوس ۹۸۲۰ دارای دو هسته مانگوس M4 با سرعت ۲٫۷ گیگاهرتز و دو هسته قدتمند دیگر از نوع کورتکس A75 با سرعت ۲٫۴ گیگاهرتز در کنار ۴ هسته قدرتمند کورتکس A55 با سرعت ۱٫۹ گیگاهرتز است. این مجموعه در کنار هم، مغز متفکر گلکسی اس ۱۰ و نسخه پلاس آن را تشکیل می‌دهند. بر اساس اطلاعاتی که پیش‌تر منتشر شده بود، مانگوس M4، سریع‌ترین پردازنده‌ مرکزی، دارای کارایی بالاتر و مصرف انرژی بهینه‌تری از کورتکس A76 هستند.

گلکسی اس 10 / بنچمارک

معماری این پردازنده، DinamIO است که امکان همکاری هسته‌های مختلف و قدرتمند در کنار هم را فراهم کرده و اجرای همزمان آنها به منظور دست‌یابی به عملکرد مطلوب و بهره‌وری بیشتر را ممکن می‌سازد. سامسونگ از پردازنده گرافیکی Mali-G76 MP12 برای پردازش تصاویر در گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس بهره برده و برای بهینه‌سازی‌ اجرای بازی‌ها، از یک موتور اضافه استفاده کرده است.

گلکسی اس 10 / بنچمارک

این تراشه، از معماری ۸ نانومتری، برخلاف اسنپدراگون ۸۵۵ که دارای معماری ۷ نانومتری است، بهره می‌برد. نزدیک بودن این دونوع معماری به هم تا حدی است که شباهت در عملکرد آن دو، بیشتر از تفاوت‌های آنها، جلب توجه می‌کند.

گلکسی اس 10 / بنچمارک

در ادامه، به ارزیابی پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ در سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس در مقایسه با سایر پرچمداران گوشی‌های هوشمند پرداخته شده است.

 

آزمون‌های بنچمارک سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و گلکسی اس ۱۰ پلاس

بنچمارک سامسونگ گلکسی اس 10

همان‌طور که در آزمون بنچمارک گیکبنچ ۴٫۱ چند هسته‌ای مشاهده می‌کنید، سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس با امتیاز ۱۰۵۲۱، پس از شیائومی می ۹، در رتبه سوم جدول بنچمارک قرار گرفته و این در حالی‌ست که آیفون ۱۰ اس مکس، با امتیاز ۱۱۴۳۲ در صدر جدول قرار دارد. پرچمداران ۲۰۱۸ سامسونگ، گلکسی نوت ۹ با امتیاز ۹۰۲۶ در رتبه ششم و سامسونگ گلکسی اس ۹ پلاس با پردازنده اگزینوس ۹۸۱۰ و امتیاز ۸۸۸۳ در رتبه هشتم و همین گوشی با پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ و امتیاز ۸۳۴۹ در رتبه نهم جدول قرار دارند.

بنچمارک سامسونگ گلکسی اس 10

 

در آزمون گیکبنچ ۴٫۱ تک هسته‌ای بنچمارک سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس، این دو گوشی با کسب امتیاز ۴۵۴۳ توانسته‌اند پس از آیفون ۱۰ اس مکس با امتیاز ۴۷۷۷ در رتبه دوم جدول ارزیابی قرار گیرند. به نظر می‌رسد در این آزمون، گلکسی اس ۹ پلاس با اگزینوس ۹۸۱۰ بهتر از نسخه با اسنپدراگون ۸۴۵ خود ظاهر شده و با کسب امتیاز ۳۷۷۱ در رتبه سوم رده‌بندی قرار دارد. گلکسی نوت ۹ نیز با امتیاز ۳۶۴۲ در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

بنچمارک سامسونگ گلکسی اس 10

 

در بنچمارک آنتوتو، جریان کمی متفاوت شده و شیائومی می ۹ با امتیاز ۳۷۲۰۰۶ در صدر جدول قرار دارد. پس از آن، آیفون ۱۰ اس مکس با امتیاز ۳۵۳۲۱۰ در رتبه دوم و سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس با امتیاز ۳۴۰۳۴۵ در جایگاه سوم قرار گرفته‌اند.

بنچمارک سامسونگ گلکسی اس 10

بنچمارک (GFXBench Manhatan (1080P برای بررسی قدرت گرافیکی تلفن‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این آزمون، آیفون ۱۰ اس مکس با امتیاز ۱۳۰ در صدر جدول و سامسونگ گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس، با اختلاف بسیار زیاد و امتیاز ۱۰۲ در رتبه دوم جدول قرار دارند. متاسفانه گلکسی اس ۹ پلاس با اگزینوس ۹۸۱۰ نتوانسته چندان موفق ظاهر شود و با امتیاز ۷۴ در این بنچمارک در جایگاه نهم قرار دارد.

در ادامه می‌توانید سایر بنچمارک‌های گرافیکی و جایگاه گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس را در مقایسه با سایر پرچمداران، مشاهده کنید.

آنچه که از آزمون‌های بنچمارک سامسونگ گلکسی اس ۱۰ می‌توان دریافت کرد این‌ است که به نظر می‌رسد عملکرد اگزینوس ۹۸۲۰ بسیار نزدیک به عملکرد اسنپدراگون ۸۵۵ در شیائومی می ۹ در آزمون‌های بنچمارک است؛ اما در آزمون تک هسته‌ای، به نظر می‌رسد تراشه مانگوس M4 با سرعت ۲٫۷ گیگاهرتز، توانسته با اختلاف، رقیبی سرسخت برای پرچمدار کوالکام باشد. گلکسی اس ۱۰ و اس ۱۰ پلاس در بنچمارک گیکبنچ تک هسته‌ای، توانسته‌اند قدرتمندتر از سایر پرچمداران اندرویدی ظاهر شوند و این موضوع بسیار قابل توجه است. البته پردازنده A12 Bionic به رسم دیرینه، همواره بالاتر از سایر رقبا در بنچمارک پردازنده ظاهر شده است.

در آزمون عملکرد واحد پردازش گرافیکی هم اگزینوس ۹۸۲۰ توانسته در سطح خوبی ظاهر شود، اما در کل، اسنپدراگون ۸۵۵ با آدرنو ۶۴۰، توانسته با امتیاز بیشتری در جایگاه بالاتری قرار بگیرد. بر اساس آنچه در بنچمارک سامسونگ گلکسی اس ۱۰ مشاهده کردیم، اگزینوس ۹۸۲۰ توانسته عملکرد قابل قبول و قدرتمندی را ارائه دهد که البته عملکرد واقعی آن، زمانی که به صورت گسترده در دست کاربران مورد استفاده قرار می‌گیرد، سنجیده خواهد شد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.