شرکت اینتل پردازنده‌های جدید خود را با هدف استفاده در ایستگاه‌های کاری سطح اولیه با نام سری زئون E-2100 معرفی کرد.

کمپانی اینتل پردازنده خانواده زئون E-2100 را با هدف استفاده در ایستگاه‌های کاری سطح اولیه معرفی کرد. این ایستگاه‌ها شامل برند دل، Precision و خانواده ThinkStation P330 ساخت لنوو می‌شود.

این خانواده جدید چیپ‌ها دارای شش هسته هستند (درست مانند خانواده Core) و همچنین از نوع فرا رشته‌ای (hyperthreaded) است و ۱۲ رشته یا Thread دارد. این CPU نوع ۹۵ واتی با مقیاس ۳٫۸ گیگاهرتز کار می‌کند و سرعت Turbo Boost آن برابر با ۴٫۷ گیگاهرتز است. اگر این مسئله نشان از عدم توانایی شرکت اینتل در ساخت پردازنده‌های ۱۰ نانومتری باشد، این CPU بر اساس ساختار ۱۴ نانومتری Coffee Lake ساخته خواهد شد.

در اینجا فهرست کاملی از مشخصات زئون E-2100 را مشاهده می‌کنید:

اینتل زئون

این پردازنده‌های جدید در سوکت LGA 1151 جای می‌گیرد و تا ۴۰ خط سیر PCI Express 3.0 را پشتیبانی می‌کند. مشخصا، این پردازنده‌ها قابلیت پشتیبانی از استانداردهای جدیدی همچون USB 3.1 نسل دوم، Thunderbolt 3 و موارد دیگر را دارند. این دستگاه‌ها همراه با گرافیک UHD اینتل از نوع P630 هستند؛ اما کامپیوترهایی که کاربران با یکی از این چیپ‌ها خریداری می‌کنند، احتمالا دارای گرافیک‌های اختصاصی AMD Pro یا Nvidia Quadro خواهند بود.

در حالی که اینتل پنجاهمین سالگرد تاسیس خود و همین طور چهلمین سال ساخت ساختارهای x86 را جشن می‌گیرد، پردازنده‌های زئون نیز بیستمین سال ارائه خود را سپری کردند. این نوع پردازنده‌ها اولین بار در سال ۱۹۹۸ ارائه شدند. بر اساس اعلام کمپانی اینتل، چیپ‌های جدید سری زئون E-2100 از امروز آماده تحویل هستند.

دفتر مرکزی کمپانی اینتل، تولیدکننده تجهیزات کامپیوتری، در شهر سانتاکلارا از ایالت کالیفرنیای آمریکا و در دره سیلیکون قرار دارد. این شرکت دومین تولیدکننده چیپ‌های نیمه‌رسانای دنیا از نظر میزان ارزش و درآمد است. پردازنده‌های ساخت این کمپانی در کامپیوترهای بسیاری وجود دارد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.