ال‌ جی دیسپلی حدود ۳ تا ۵ میلیون از صفحه‌نمایش‌های OLED آیفون‌های ۲۰۱۸ را تامین خواهد کرد. در حال حاضر ال‌ جی دیسپلی به‌عنوان دومین تامین‌کننده صفحه‌نمایش‌های OLED با اپل همکاری می‌کند.

انتظار می‌رود که در سال جاری اپل از سه مدل آیفون با یک استراتژی قدرتمند قیمت‌گذاری در راستای جلب مشتری بیشتر، رونمایی خواهد کرد. منابع خبری اعلام کرده‌اند که یکی از این سه محصول، یک آیفون ۶٫۱ اینچی با صفحه نمایش LCD خواهد بود. انتظار می‌رود که یکی دیگر از آیفون‌های ۲۰۱۸ جانشین بعدی آیفون X با صفحه نمایش OLED باشد و تقریبا بهترین مدل آیفون ۲۰۱۸، آیفون X پلاس با صفحه نمایش اولد ۶٫۵ اینچی است. در سال جاری تقاضای صفحه نمایش OLED شرکت اپل، افزایش یافته است، بنابراین این شرکت به دنبال راهی است که تکیه خود را بر روی تنها تامین‌کننده صفحه نمایش OLED یعنی سامسونگ، بردارد. در حال حاضر اپل اظهار می‌کند که از ال‌ جی درخواست کرده تا تعدادی از صفحه نمایش OLED مربوط به آیفون‌های ۲۰۱۸ خود را تامین کند.

آیفون

منبع خبری Korea Times اعلام کرده است که اپل در تلاش است که برای صفحه نمایش‌های OLED خود، تامین‌کننده دیگری علاوه بر سامسونگ پیدا کرده و در همین راستا از ال‌ جی خواسته که حدود ۳ تا ۵ میلیون از صفحه‌نمایش‌های OLED آیفون‌های امسال را تامین و تولید کند. این منبع اظهار می‌کند که در حال حاضر اپل حدود ۳ تا ۵ میلیون صفحه‌نمایش از ال‌ جی دریافت کرده است و به‌نظر می‌رسد که ال‌ جی قصد دارد این میزان از تولید خود را در سالهای آینده افزایش دهد. این گفته با گزارش منتشر شده در ماه گذشته که اعلام کرده بود اپل در تلاش است تا امنیت ال‌ جی را به‌عنوان دومین تامین‌کننده صفحه‌نمایش OLED آیفون‌های خود، تامین کند، مطابقت دارد؛ هرچند که این گزارش اظهار می‌کرد که ال‌ جی تنها حدود ۲ تا ۴ میلیون از صفحه‌نمایش‌های OLED آیفون‌های امسال را تامین خواهد کرد.

مدیر اجرایی این شرکت اظهار می‌کند:

اپل تصمیم دارد که همکاری خود با ال‌ جی را از تامین LCD به OLED گسترش دهد؛ اگرچه نگرانی مهمی در این زمینه وجود دارد که ال‌ جی ظرفیت تولید کمتری در زمینه صفحه نمایش OLED دستگاه‌های قابل‌ حمل در مقایسه با سامسونگ دیسپلی دارد. کیفیت صفحه‌نمایش ال‌جی V30 اصلا به خوبی کیفیت صفحه نمایش‌های OLED سری گلکسی سامسونگ نیست.

اپل قصد دارد با کمتر کردن وابستگی خود به سامسونگ در تولید صفحه‌نمایش‌های OLED آیفون‌های خود، قیمت کلی آیفون‌های امسال خود را کاهش دهد. انتظار می‌رود که هر دو شرکت اپل و ال‌جی از این معادله سود ببرند. در واقع اپل توانسته قیمت آیفون‌های امسال خود را درمقابل آیفون X که در سال گذشته به علت قیمت نسبتا بالای آن، نتوانست به فروش خوبی دست پیدا کند، پایین‌تر بیاورد. ال‌جی نیز خواهد توانست که میلیون‌ها واحد از صفحه‌نمایش‌های آیفون‌های ۲۰۱۸ را تولید و عرضه کند.

آیفون 10

غول تکنولوژی کوپرتینو اظهار کرده است که انتظار دارد حدود ۴۵ میلیون از دستگاه‌های آیفون‌های X پلاس ۶ اینچی، ۳۰ میلیون از آیفون‌های LCD و ۶ اینچی و همچنین ۲۵ میلیون از جانشین آیفون X، OLED و ۵٫۸ اینچی عرضه و فروش خواهد رفت. اپل ۷۰ میلیون پنل OLED به سامسونگ دیسپلی سفارش داشته که ۴۵ میلیون از آنها مربوط به مدل ۶٫۴ اینچی خواهد بود.

اخبار و گزارشات قبلی نشان می‌دهند که ال‌جی دیسپلی وظیفه تامین یکی از سه مدل آیفون‌های ۲۰۱۸ را خواهد داشت. در ماه فوریه اشاره شد که اپل در حال مذاکره با گروه تکنولوژی چینی BOE است که در زمینه تولید صفحه‌نمایش OLED با او همکاری داشته باشد.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.