پس از گذشت ۲۰ سال از انتشار آخرین نسخه مجموعه Lethal Weapon ، کارگردان این فیلم ریچارد دانر گفته است که پروژه ساخت نسخه پنجم این فیلم در حال اجرا است. این مجموعه از موفق ترین فیلم ها در ژانر کمدی Buddy Cop است.

پس از انتشار این خبر که احتمال دارد فیلم Lethal Weapon 5 ساخته نشود، کارگردان این فیلم، ریچارد دانر در مصاحبه ای که به تازگی انجام داده است، بیان کرد که پروژه ساخت سینمایی Lethal Weapon 5 هنوز هم در جریان است. با اینکه نسخه اصلی سینمایی Lethal Weapon، نخستین فیلم در زمینه Buddy Cop یا پلیس های ناسازگار نبوده است ( فیلمی که در آن دو پلیس با شخصیت های کاملا مجزا و متفاوت برای حل جرم و جنایت مجبور به همکاری هستند)، مدت زمان زیادی نگذشت که برای تعریف ژانر Buddy Cop از این سینمایی استفاده شد. عکس العمل های احساسی و عملکرد متضاد دو فوق ستاره این فیلم، مل گیبسون و دنی گلوور در موفقیت فیلم Lethal Weapon نقش مهمی ایفا کرد، البته نمی توان از فیملنامه نویسی قابل تحسین شین بلک ( فیلمنامه نویس سینمایی Predator 2018 ) و رویکرد قوی ریچارد دانر در کارگردانی این فیلم چشم پوشی کرد و نقش مهم آن ها را در موفقیت فیلم Lethal Weapon  نادیده گرفت.

موفقیت سینمایی Lethal Weapon منجر به انقلاب کوچکی در فیلم های کمدی ژانر Buddy Cop شد که از جمله این فیلم ها می توان به سینمایی Red Heat و The Last Boy Scout اشاره کرد.علاوه بر این خود سینمایی Lethal Weapon در سه نسخه دیگر نیز منشر شد که موفقیت این فیلم ها باعث پر رنگ تر شدن نقش ژانر Buddy Cop در سینمای جهان شد. اگرچه پس از انتشار نسخه چهارم فیلم Lethal Weapon در سال ۱۹۹۸ داستان این فیلم به سمت کهنه و تکراری شدن رفت، با این حال بلک تلاش کرد گیبسون و گلوور را برای ساختن قسمت پنجم این فیلم ترقیب کند.این قسمت راجع به دو شخصیت به نام ریگز و مورتا است که در طول طوفان برفی نیویورک با گروهی از مزدوران وارد درگیری می شوند، البته لازم به ذکر است که این نسخه به طور کامل بازنویسی شده است.

بدیهی است که ممکن است ساخت این فیلم ادامه پیدا نکند، اما حضور دانر به عنوان کارگردان مجموعه های Lethal Weapon به روی صحنه و توضیح در مورد چشم اندازهای این فیلم، همچنان طرفداران این مجموعه را برای ساخه شدن نسخه پنجم دلگرم نگه داشته است. همچنین با توجه به بازگشت سیلوستر استالونه در نقش Rambo در نسخه پنجم این فیلم و حضور آرنولد شوارتزنگر در فیلم جدید Terminator، دلیلی برای ساخته نشدن فیلم Lethal Weapon به عنوان نسخه نهایی این مجموعه نیست. بنابراین امیدواریم که این فیلم با داستانی تازه نسبت به مجموعه های قبلی خود منتشر شود.

طبق اخبار منتشر شده Lethal Weapon با تغییراتی در بازیگران این فیلم، اکنون در نمایش های تلویزیونی است. در سال ۲۰۱۶ نمایش تلویزیونی این فیلم با حضور کلین کرافورد و دمون وین به عنوان شخصیت های ریگز و مورتا شکل گرفته بود اما کرافورد به دلیل چندین حادثه ی ناگهانی از این مجموعه اخراج و کنار گذاشته شد. بلافاصله پس از این اتفاق ویلیام اسکات نقش همکار ریگز را در این فیلم بر عهده گرفت. کمپانی فاکس نیز این مجموعه تلویزیونی را برای ۱۳ قسمت در فصل سوم تمدید کرده است تا از راضی بودن تماشاچیان این مجموعه از تعامل بین دو بازیگر این مجموعه کمدی، آگاهی پیدا کند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.