ویندوز ۱۰ ایزاری داخلی به نام Free Up Space دارد که به وسیله آن می‌توانید فایل‌های اضافه را جهت آزاد کردن فضای هارد دیسک خود پاک کنید. اما در استفاده از این قابلیت مراقب باشید زیرا می‌تواند محتویات پوشه دانلودتان را خالی کند.

ابزاری پاکسازی درونی ویندوز حالا می‌تواند محتویات پوشه دانلودتان را خالی کند؛ پس اطمینان حاصل کنید که اگر فایل‌های مهم خود در این پوشه را می‌خواهید حفظ کنید، گزینه مربوط به پاکسازی پوشه دانلودها را تیک دار نکرده باشید.

 

از این هفته، همراه با آپدیت اکتبر ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰، این ابزار پاکسازی می‌تواند پوشه دانلودهای شما را پاکسازی کند. این گزینه به طور پیش فرض تیک دار نیست، اما همه ما به خوبی می‌دانیم که هنگام استفاده از نرم افزارهای این چنینی چقدر وسوسه برانگیز است که همه چیز را تیک دار کنیم.

ویندوز 10

دو نوع انسان در جهان وجود دارد: آنهایی که به طور منظم پوشه دانلودهای خود را خالی می‌کنند و آنهایی که همه چیز را به معنای واقعی کلمه در آنجا نگه می‌دارند. اگر شما در دسته دوم قرار می‌گیرید مطمئن شوید که کنید که گزینه پاکسازی پوشه دانلودها را برای دفعه بعدی که می‌خواهید فضای هارد دیسک خود را پاکسازی کنید تیک دار نکنید؛ زیرا به معنای واقعی کلمه ممکن است که همه چیز را از دست بدهید.

همچنین لازم به ذکر است که گزینه‌ای برای پاکسازی سطل زباله (Recycle Bin) در ابزار پاکسازی فضا (Free Up Space) وجود دارد. قبل از اینکه فرآیند پاکسازی را اجرا کنید، اطمینان حاصل کنید که چیز مهمی در سطل زباله خود ندارید؛ در غیر این صورت برای همیشه ناپدید می‌شوند.

برچسب ها

تمامی حقوق مطالب برای قدرنیوز محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.